Všechno, co jste chtěli vědět o nákupu u doTERRA a neměli jste se koho zeptat

Velkoobchodní nakupování u společnosti doTERRA je už několik let mou oblíbenou činností 🙂 Kromě toho, že sobě, svým blízkým i klientům zajišťuju pravidelný přísun těch nejlepších olejů na světě, pravidelně si užívám štědrost, s jakou doTERRA přistupuje ke svým velkoobchodním partnerům. Důkaz toho můžeme nalézt na každém kroku velkoobchodních nákupů.

Nejčastější otázky a odpovědi spojené s nákupem

Kde jako velkoobchodní zákazník dělám objednávku?

Vytvořit novou objednávku, spravovat ty stávající a vlastně celý svůj účet můžete na https://mydoterra.com. Po přihlášení svým ID nebo emailem a heslem se dostanete do portálu, kde máte celou doTERRU jako na dlani.

Kolik stojí výrobky, když jsem velkoobchodní zákazník?

Všechny produkty nakupujete za velkoobchodní ceny, které jsou obvykle o 25% nižší než konečné, maloobchodní ceny. Vedle toho můžete získat řadu výrobků zdarma – možností je několik. Důležité také je, jaký „typ“ objednávky zvolíte.

Jako typ objednávky mám na výběr a jaký je mezi nimi rozdíl?

U doTERRA existují dva typy objednávek.

LRP objednávka – je to věrnostní objednávka, díky které sbíráte věrnostní body, zvyšujete svůj ležela získáváte nárok na produkt měsíce zdarma, speciální balíčky apod. Vedle toho u LRP objednávky volíte den v měsíci, kdy se má pravidelně opakovat. Cílem je, abyste pravidelně nakupovali. Není to povinnost, ale volba, ze které vám plyne řada výhod.

Řadu dalších informací o LRP objednávkách najdete mezi články.

Standardní (jednorázová) objednávka – je to druhý způsob, jak objednat produkty doTERRA. Některé mimořádné nabídky a akce je možné objednat jen tímto způsobem. Na druhou stranu z těchto objednávek nesbíráte body a také nepřispívají ke zvyšování levelu. Osobně tento typ objednávky téměř nevyužívám.

Jak můžu získat produkty zdarma?

Možností je hned několik:

1) Produkty za body zdarma
2) Produkt měsíce zdarma
3) Akce BOGO

Produkty za body – co to znamená?

Nakupujete-li prostřednictvím LRP objednávek, za každý produkt a jak kompenzaci poštovného sbíráte věrnostní body. Tyto věrnostní body můžete následně využít na nákup produktů. Základem je mít dostatek bodů tak, aby pokryly celou hodnotu produktu a máte vystaráno.

Produkt měsíce zdarma – co to je?

Společnost doTERRA každý měsíc vyhlašuje produkt měsíce zdarma. Uskutečníte-li do 15. dne v měsíci svou LRP objednávku, která obsahuje produkty v hodnotě alespoň 125 bodů, doTERRA vám zdarma k objednávce přibalí i tento produkt zdarma. Obvykle je to esenciální olej, často limitovaná edice apod.

Co to je „BOGO“?

BOGO je akce, kterou doTERRA pořádá přibližně dvakrát do roka a je to zkratka BUY ONE, GET ONE, tedy KUP JEDEN, DRUHÝ ZÍSKEJ ZDARMA. O jednom z proběhnutých BOGO se můžete dozvědět více zde.

doTERRA je zahraniční firma, v jakých měnách nakupuju a platím?

Všechny ceny pro velkoobchodní zákazníky jsou v EURech a v této měně také platíte celou objednávku. Ale nebojte, všechny banky Vám umožňují tyto objednávky platit stejně jako nákupy v Česku.

Už mám vytvořenou objednávku, jak ji můžu zaplatit?

Platí, že všechny objednávky u doTERRY se platí předem, tedy doTERRA nenabízí možnost dobírky. A možnosti, jak tuto objednávku uhradit, jsou dvě:

1) BANKOVNÍM PŘEVODEM – v současné době nabízí snad každá banka platbu do zahraničí zdarma. Ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví zadáte mezinárodní příkaz k úhradě, vyplníte platební údaje a hotovo. Vy následně odešlete objednávku s tím, že hradíte bankovním převodem a jakmile doTERRA platbu obdrží, objednávku zpracuje a zašle vám ji.

2) PLATEBNÍ KARTOU – o něco jednodušší je rovnou v objednávce zadat údaje z vaší platební karty a objednávku rovnou uhradit. Osobně tento způsob preferuji a využívám k němu kartu Revolut. Proč a jaké benefity z toho plynou? To zjistítě v článku Jak získat nejlepší kurz a ušetřit při platbách v EUR?

Platí se poštovné?

Ano. Společnost doTERRA si účtuje poštovné a balné ve výši 8 EUR, příjemné je, že vám vrátí cca 7,5 EURO v podobě bodů na váš doTERRA účet.

Možnosti vrácení zboží

Občas se nám může stát, že potřebujeme nakoupený produkt vrátit. Skvělé je, že i toto doTERRA a je v tomto velmi vstřícná. Produkty můžete vrátit až do 12 měsíců od nákupu. Má to však svá pravidla.

Informace brzy doplníme.