Fenykl (Fennel)

Olej zodpovědnosti

Fenykl (Fennel, Foeniculum vulgare) je stálezelená trvalka ze Středomoří. Nyní se obvykle pěstuje v bylinkových a zeleninových zahradách. Fenykl má chuť a vůni lékořice, může dorůst až do výšky dvou metrů a má jemné, drobné lístky.

Katalogové číslo: 60204706 Kategorie: Štítky: , ,

VAŠE CENA: 537 

Dostupnost: Poslední kus skladem! Odesíláme ihned!

Doprava zdarma při nákupu nad 2.000 Kč

Fenykl (Fennel, Foeniculum vulgare) je stálezelená trvalka ze Středomoří. Nyní se obvykle pěstuje v bylinkových a zeleninových zahradách. Fenykl má chuť a vůni lékořice, může dorůst až do výšky dvou metrů a má jemné, drobné lístky.

Historie použití fenyklu sahá až do dávných dob, kdy se říkalo, že římští válečníci konzumovali fenykl, aby byli silní a připravení na bitvu. Bylinkáři věřili, že fenykl zajišťuje dlouhověkost, odvahu a sílu. Také se používal k odvrácení zlých duchů, posílení zraku a neutralizaci jedů. Ve východním a západním bylinkářství je považován za přínosný při zanesených játrech, slezině a žlučníku a při zažívacích potížích jako je kolika, poruchy trávení, nevolnost a plynatost.

Jeho hlavní schopností je odblokován těla i mysli, přispívá tak při zácpě, emočně poskytuje odvahu vyjádřit zadržené emoce.

Stejně jako Římané i Vy můžete ve svém každodenním životě snadno využívat energizující účinky, podpořit svou sebedůvěru, odvahu a odhodlání. Přidejte 1-2 kapky fenyklového esenciálního oleje do dlaně a vdechujte.

Bezbarvá až bledě žlutá tekutina s velmi sladkou, anýzovou, mírně zemitou paprikou. Dobře se mísí s Pelargónií, Levandulí, Růží a Santalovým dřevem.

HLAVNÍ VÝHODY

 • Podporuje zdravé trávení
 • Uklidňující a povzbuzující aroma
 • Při vnitřním užívání může pomoci podpořit zdravou metabolickou funkci a krevní oběh

EMOČNÍ PŮSOBENÍ

Fenykl, olej zodpovědnosti, nám pomáhá vzdát se pocitů „semletí“ životními povinnostmi a při chybějící touze pracovat na sobě. Fenykl pomáhá obnovit životní vášeň, povzbuzuje duševní zodpovědnost za naše volby. Učí nás, že život není zas až tak složitý a těžký, abychom jej nedokázali řídit. Vybízí nás, abychom žili v integritě sami se sebou. Pomáhá nám překonat pocity strachu, studu a ochromení. Obnovuje naše silné spojené s tělem, bylo-li přerušeno, pokud vznikl pocit odpojení a odloučení. Fenykl nás učí naslouchat našemu tělu. Tuto schopnost můžeme ztratit v důsledku emočního vyprahnutí, závažné diety, stravovacích potíží nebo užívání drog. Fenykl omezuje touhu po zážitcích, které otupují naše smysly. Tento olej nás podporuje i ve zdravém vnímání signálů těla ohledně hladu, žízně, nasycení nebo vyčerpání.

 • Pomáhá při nedostatku touhy, neochotě převzít zodpovědnost, studu, slabém smyslu pro sebe a své tělo
 • Podporuje odpovědnost, soulad s tělem, nasycení

POUŽITÍ

 • Zdravé trávení – fenykl podporuje zdravé trávení. Fenykl můžete přidat do vody a vyrobit alternativu sladkostí. Fenykl podporuje zdravou metabolickou funkci a krevní oběh. Také můžete nanášet ředěný Fenykl na břicho Nakapejte esenci do vody a vypijte nebo můžete přidat 1–2 kapky do doTERRA rostlinné kapsle a polknout.
 • Zklidňuje trávení – fenykl má odblokovací schopnosti. Masážní směs obsahující fenykl pomáhá zmírnit nadýmání, zažívací křeče a zácpu. Olej také stimuluje chuť k jídlu a zmírňuje nervové zažívací potíže vyvolané jídlem ve spěchu nebo emoční úzkostí.
 • 13x sladší než cukr – využijte přirozeně sladkou chuť éterického oleje z fenyklu. Chemické složení fenyklů obsahuje transanetol a monoterpen, který je třináctkrát sladší než běžný stolní cukr. Přidejte kapku oleje do vody nebo zeleninové šťávy a dopřejte si sladkou pochoutku. Jako bonus ochráníte své zuby před nepříznivými účinky cukru.
 • Vnitřní úleva a podpora dýchání – pokud se cítíte plní a nafouknutí, užijte fenylový olej vnitřně. Přispěje ke zdravému metabolismu, dobré funkci jater a krevnímu oběhu. Při vnitřním užívání může fenyklový olej také přispět ke zlepšení zdraví plic a dýchacích cest. Přidejte několik kapek do vody nebo jiného nápoje nebo nakapejte 1–2 kapky do doTERRA rostlinných kapslí a polkněte.
 • V kuchyni – hledáte jiný způsob, jak použít fenykl esenciální olej k vaření? Fenykl se skvěle hodí například do salátu, pokud chcete přidat ostrý, svěží prvek. Přidejte jej do bílých fazolí a zlepšete si jejich trávení. Pamatujte na to, že esenciální oleje jsou koncentrované a stačí tak velmi malé množství. Dokonce i množství na špičku párátka může přidat výraznou chuť, proto začněte s minimem a přidávejte postupně další olej, dokud nedocílíte požadované chuti a vůně.
 • Podpora soustředění doma nebo v kanceláři – fenyklový éterický olej pomáhá zlepšit soustředění a podpoří Vaši produktivitu. Přidejte několik kapek do difuzéru a rozptylujte doma nebo v kanceláři.
 • Pomáhá při detoxikaci –  fenykl má močopudný účinek a pomáhá stimulovat krevní oběh. Zředěný v nosném oleji přináší dobrou detoxikační masáž, která pomáhá řešit odolávající celulitidu.
 • Péče o zuby a dásně – zředěný fenyklový esenciální olej kloktejte jako ústní vodu – pomůže Vám v boji proti bakteriím způsobujícím zubní kaz a špatný dech.

NÁVOD K POUŽITÍ

 • Aromaterapie: Použijte 3-4 kapky v difuzéru.
 • Vnitřní užití: Zřeďte 1 kapku ve 120 ml tekutiny.
 • Lokální použití na pokožce: 1–3 kapky nařeďte nosným olejem a naneste na celý žaludek před nebo po jídle.

Vlastnosti a parametry

Hmotnost 45 g
Velikost balení

Anglický název

Latinský název

Aromatický popis

,

Metoda získávání

Část rostliny

Hlavní chemické složky

, ,

Emoční označení

Emoční působení

, , , , ,

Tělesné působení

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Povinné upozornění: Může dráždit pokožku. Uchovávejte mimo dosah dětí. Pokud jste těhotná nebo pod lékařskou péčí, poraďte se se svým lékařem. Vyvarujte se kontaktu s očima, vnitřkem uší a citlivými oblastmi.


Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Pouze přihlášení uživatelé, kteří zakoupili tento produkt, mohou přidat hodnocení.