Ultrazvukové difuzéry: jak se starat o svého mazlíka, aby dlouho sloužil?

Provoz difuzéru je velmi jednoduchý a praktický. Po červenou rysku uvnitř difuzéru nalijte studenou vodu a nakapejte požadovaný olej. Obvykle stačí 3 – 4 kapky. Vyzkoušejte také smíchat několik olejů – možnostem a kombinacím se meze nekladou. A stisknete tlačítko pro zapnutí vytváření mlhy.

Difuzéry dōTERRA jsou extrémně tiché. Dopřejte si tak vůni a příjemnou atmosféru nejen v obývacím pokoji u televize nebo v kanceláři, ale také v ložnici nebo dětském pokoji. Skvěle se hodí i do prostor, kde meditujete nebo cvičiště jógu.

Věděli jste, ze naše čichové smysly přestanou po chvíli na vůni reagovat a my ji tak přestaneme cítit? Na působení olejů to nemá žádný vliv, nebojte, a pokud chcete vůni znovu cítit, opusťte na chvíli místnost a po par minutách se vraťte, vůni opět ucítíte.

Difuzéru to nejvíce sluší ve výšce pasu, někde uprostřed místnosti dále od dveří nebo oken, mimo průvan. Neumisťujte jej na zem, vůně se nebude dostatečně šířit a hrozí vylití difuzéru.

Jak difuzér čistit?

Před čištěním difuzér odpojte od elektřiny. Zbytek vody vylévejte nakloněním difuzéru na zadní stranu, nikoliv předem, aby Vám voda nenatekla do obslužných tlačítek. Nádobku na vodu a všechny vnitřní části otřete bavlněným hadříkem nebo papírovou utěrkou. Nepoužívejte žádné hrubé čistící prostředky. K otření ultrazvukového čipu můžete použít vatovou tyčinku namočenou v alkoholu nebo lihu. Tuto očistu bychom měli dělat po každém použití difuzéru.

Jednou za měsíc velká údržba

Jednou měsíčně nebo po několika použití difuzéru bychom ho měli vyčistit a zbavit zbytků olejů o něco důkladněji. A jak na to?

Jak vyčistit difuzér

Postup

  • Naplňte difuzér do poloviny čistou vodou.
  • Přidejte 10 kapek vinného nebo kvasného octaNechte difuzér běžet asi 5 minut, aby se směs vody a octa dostala do všech záhybů a vyčistila je.
  • Difuzér vypněte a vylejte zbytek tekutiny.
  • Pomocí bavlněného tampónu namočeném v octu očistěte těsná místa a rohy difuzéru.
  • Opláchněte čistou vodou.
  • Difuzér vytřete suchým hadříkem a důkladně jej osušte.

Jedna velká malá prosba

Dopřejte si skutečně to nejlepší a v difuzérech dōTERRA používejte jen kvalitní vonné oleje. Levnější oleje obsahují syntetické příměsi, plnidla, látky, které olej zředí a mnoho dalších složek, které ve 100% esenciálními oleji nemají co dělat. Tyto látky znečistí difuzér trvale a jakékoliv další použití může byt zkresleno a ovlivněno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.