Zdravý oběhový systém díky esenciálním olejům není nesmysl

Oběhový systém je jedním z mnoha tělesných systémů. Skládá se ze srdce, krve a krevních cév, žil a tepen. Jeho hlavní úlohou je přenášet kyslík v celém těle do buněk a odvádět odpadní produkty z buněk ven z těla. Pro správnou funkci oběhového systému je důležité udržovat zdravé srdce a udržovat zdravý krevní tlak.

TOP PRODUKTY PRO PÉČI O OBĚHOVÝ SYSTÉM

To nejlepší, co můžete pro svůj oběhový systém a zejména srdce udělat, je zůstat aktivní a vest aktivní způsob života. Aktivní cvičení posiluje srdce a také Vám přispívá k pocitu dostatku energie a vitality.

A ZASE TEN STRES

dōTERRA Motivate, Máta peprná, Divoký pomeranč a samozřejmě i jiné povznášející oleje nám pomáhají zbavit se stresu, napětí, ale i pocitu smutku a vyhoření. Tím nám samozřejmě přispívají k tomu, abychom skutečně byli aktivní a užívali si to.

Aktivní životní styl znamená také pestrost. Dopřejme si s radostí vybočení ze stereotypů a přidejme do své každodenní rutiny i nové pohyby, nové cviky nebo třeba vyzkoušejte jít z práce domů pěšky a zvolte novou cestu. Uvidíte, kolik nových podnětů a zážitků můžete získat. Můžete samozřejmě zvolit i menší změny jako po probuzení se protáhnout a udělat pár cviků, namísto výtahu sejít schody nebo se během telefonních hovorů procházejte.

Všechny tyto malé aktivity navíc se počítají a znamenají příspěvěk lepšímu fyzickému zdraví a ke zdraví oběhového systému.

STRAVA BOHATÁ NA OMEGA-3 MASTNÉ KYSELINY? ANO, ALE JAK NA TO?

Své srdce můžete podporovat i z druhé strany – stravou. V tomto směru úžasným pomocníkem jsou Omega-3 mastné kyseliny. Současná strava, často vysoce průmyslově zpracovaná, je však na tyto esenciální kyseliny chudá a nemáme tak zajištění její dostatečný přísun přirozeným způsobem. Snadným řešením je tak jejich přijímané množství doplňovat alespoň těmi z přírodních zdrojů.

dōTERRA xEO Mega přináší celou škálu těchto omega-3 mastných kyselin včetně PA, DHA, ALA a SDA v jednom produktu tak, aby v co nejvyšší míře zajistila výživu a podpořila zdraví vašeho srdce a kardiovaskulárního systému. Omega-3 mastné kyseliny samozřejmě působí i na jiné tělní systémy – mozek, pokožka a další.

Využití esenciálních olejů je téměř nekonečné

Esenciální oleje jako takové také mají v péči o zdraví našeho srdce a oběhové soustavy své nepopiratelné místo.

Skořice a Kasie

Esenciální olej Skořice a Kasie mohou při vnitřním užívání přispívat ke zdraví oběhové soustavy díky obsahu cinnamaldehydu, který může příznivě ovlivňovat tvorbu a funkčnost krevních destiček a snižovat srážlivost krve (zdroj: Raghavendra RH, objevte KA.: Prostaglandins Leukot Essent fatty acids. 2009 Jul; 81 (1) :73-8. Epub 2009 Jun 6).

Kopajva a Majoránka

Esenciální olej z Kopajvy obsahuje beta-karyofylen – chemická látka podobná kanabinoidům nalezeným v konopí. Tato látka může přispívat k ochraně buněk a být tak obrovským přínosem pro zdraví kardiovaskulárního a imunitního systému. Vedle toho esenciální olej z Majoránky díky svému chemickému složení pomáhá zklidnit bušení srdce a ztišit nervy, což samozřejmě ke zdraví oběhového systému také velmi pomáhá. Pro podporu zdraví vašeho oběhového systému užijte každý den ráno jednu nebo dvě kapky oleje z Kopajvy nebo Majoránky v rostlinné kapsli, polkněte a zapijte dostatečným množstvím tekutiny.

Masáží ke zdravému prokrvení

Pro řadu lidí může být tím ideálním nástroje pro zklidnění masáž. Masáž samozřejěm přispívá i ke zdravému prokrvení části těla. Směs AromaTouch je stvořena přesně pro tyto účely. Je dokonalým společníkem u každé masáže. Naneste jednu nebo dvě kapky oleje na požadovanou oblast těla a masírujte pevnými tahy směřujícími od srdce. Můžete také přidat kapku oleje máty peprné a dopřát (si) tak jemný stimulující účinek a pocit.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *