Esenciální oleje při úklidu domácnosti

Možná jste už poznali účinky a přínosy éterických olejů na naše zdraví, možná jste je už použili v kuchyni nebo jste si užívali jejich povznášející, relaxační a uklidňující vůni, ale zkusili jste použít éterické oleje při úklidu domácnosti?

Díky přirozeným čisticím schopnostem mohou být některé éterické oleje užitečnou součástí pravidelného úklidu. Esenciální oleje lze použít nejen k čištění povrchů a osvěžení vzduchu, ale zanechávají po sobě také příjemnou vůni, díky níž bude váš domov čistý a svěží.

Jak začlenit éterické oleje do svých úklidových rituálů najdete v následujících DYI typech.

Ekologický domácí čistič mikrovlnek a lednic

ekologicky domácí čistič lednic a mikrovlnek

Vyčištění špinavé mikrovlnné trouby se zaschnutými skvrnami a zbytky potravin nebo ledničky plné tajemných lepkavých zbytků není úplně zábavná práce. Dejte zaschlým zbytkům a skvrnám na frak a vyměňte je za osvěžující citronovou vůni esenciálních olejů díky domácímu čističi ledniček a mikrovlnek vyrobeného z pár ingrediencí.

To, co kdysi bylo neoblíbenou prací, bude brzy jednoduchý úkol díky troše octa, horké vodě a citronovému oleji doTERRA. Nejen že Vám tato šikovná vychytávka ušetří čas, ale navíc provoníte svůj domov příjemnou vůní pokaždé, když otevřete lednici nebo použijete mikrovlnku.

Čistič sporáků a varných desek s esenciálními oleji

Varná deska je často největší výzvou v úklidu kuchyně. Stříkance omáček, zbytky mastnoty a zaschlé zbytky mohou rychle z varné desky udělat oříšek, na kterém si i chemické čističe mohou vylámat zuby.

Chtěli byste čistý sporák za méně než 20 minut? Potom vyzkoušejte tento domácí čistič sporáků a varných desek s esenciálními oleji obsahující jedlou sodu, esenciální oleje Purify a další přísady, které díky šumivým a pěnícím schopnostem poskytnou Vašim varným deskám laskavou péči a ošetření. Nejen že bude sporák vypadat jako nový, ale ještě bude Vaše kuchyně provoněná éterickým olejem. Doporučují tři sporáky ze tří!

Přírodní osvěžovač vzduchu

domácí osvěžovač vzduchu

Pokud neustále hledáte přírodní alternativy chemických čističů a osvěžovačů, tady máte jeden přímo před nosem. Připravte si domácí osvěžovač vzduchu – s několika přísadami a snadnou montáží vytvoříte rychle a jednoduše něco, co provoní Váš domov krásnou a útulnou vůní.

Nejlepší na tomto DIY je, že vám dává naprostou svobodu použít právě ten váš oblíbený éterický olej. Esenciální oleje jako Kasie, Pelargonie, doTERRA Balance®, Eukalyptus, Levandule, Citron, Purify, doTERRA On Guard® nebo Divoký pomeranč dodají tomuto přírodnímu osvěžovači vzduchu silnou a osvěžující vůni, která rozjasní jakoukoli místnost vašeho domova. Vyberte si však ten Váš.

Zatímco mnoho osvěžovačů zakoupených v obchodě obsahuje toxiny a chemikálie, v tomto případě můžete být v klidu s vědomím, že tento přírodní osvěžovač vzduchu přináší bezpečnou alternativu, jak provonět váš domov.

Jemný čistič koupelny a toalety

Důkladný úklid koupelny často znamená nepříjemný pobyt v uzavřeném prostoru se vzduchem plným chemikálií a zápachu, zatímco klečíte na kolenou a rukama drhnete obklady, sprchové kouty a vany až z vás kape pot.

S použitím citronového esenciálního oleje a dalších jednoduchých ingrediencí, které pravděpodobně již doma máte, můžete na tohle všechno zapomenout.

Tento čisticí přípravek na koupelnu a wc je vhodný zejména při odstraňování skvrn, mýdlových usazenin a osvěžení vzhledu vaší toalety a obkladů. Zapomeňte na namáhavé drhnutí, této směsi stačí 5-10 minut, aby uvolnila špínu a usazeniny. Poté stačí jen setřít. Zní to jako nebe na zemi? Vyzkoušejte 🙂

Osvěžovač odpadů

Jedním z nejhorších původců zápachu v domácnosti je odpad. Možná jste už vyzkoušeli kde co – horká voda, mýdlo, chemikálie. A všechny pokusy o udržení zápachu na uzdě skončily neúspěchem.

Chcete-li osvěžit zatuchlý a páchnoucí odpad, zkuste tyto Osvěžovače odpadu s obsahem esenciálních olejů. Vyčistí a zbaví odpad zápachu a svěží vůně citronového éterického oleje provoní okolí dřezu a celou kuchyni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.